“Goldingen Knight Cinema” 2018. gada sezona tiks atklāta 28. aprīlī ar Kuldīgā uzņemto Vara Braslas filmu visai ģimenei „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”. Seansa sākums 22.30.

Filmas visu vasaru tiks demonstrētas sestdienās, stundu pēc saulrieta, Kuldīgas Pilsētas dārzā, brīvā dabā un pilnīgi par brīvu.Šogad uzsvars tiks likts uz latviešu kino. Būs arī seansi, kas veltīti nozīmīgiem pilsētas kultūras un sporta notikumiem.

“Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” ir filma visai ģimenei. Astoņgadnieka Oskara vasaras brīvdienas lauku mājās sākas kā nebeidzams cīniņš ar vectēvu, bet pārvēršas par abu vīru draudzību, kas spēj izpestīt vecmāmiņu no viņas skolnieka iecerētas avantūras.

Astoņgadīgā Oskara vecāki datora vietā dēlam "iemaina" vectēvu – lai izsargātu bērnu no tīmekļa bīstamās ietekmes. Oskara ciemošanās pie vectēva sākas bezcerīgi - vecais Kode liek strādāt vīriešu darbus un nepērk kārotāsbotas. Tāds vectēvs mazdēlam nav vajadzīgs, un visi uzzina, ka aktīvais Atmodas cīnītājs Paulis Kode "miris"… Vīriešu samierinātājas lomu uzņemas vecāmāte Irma Kode, kura palikusi bez skolotājas darba, jo mazpilsētā bērni "beigušies" un deputāts, vecāsmātes bijušais skolnieks Modrītis, skolu veikli pārdevis. Lai novestu savu afēru līdz galam, viņš piedāvā skolotājai vilinošu darbu, un sākas Oskara piedzīvojumu virtene ar vecāsmātes mācīšanu repot, nāves draudiem slimnīcā un āža ādas laistīšanu ar draudzenes Olgas franču smaržām. Kopējais vectēva un mazdēla cīniņš pret vecāsmātes pāridarītāju liek ķildām aizmirsties, un vainīgais saņem abu taisnības aizstāvju sarūpētu sodu, bet tūdaļ parādās likuma sargi un Kodem draud nepatikšanas, jo viņš nav izturējies ar pienācīgu cieņu pret viltīgo tautas kalpu. Oskars ir gatavs vectēvu glābt… Mazdēla brīvdienas vectēva mājās beidzas negaidīti - izrādās, ka dzīve bez meliem var sagādāt prieku! 

Programma aprīlim un maijam:

  • 28.04. 22.30  “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” (2017) Rež. V. Brasla
  • 05.05. 22.00  “Lidija” (2017) Rež. A. Verhoustinskis
  • 09.05. 22.30  K. Davidova 10. starptautiskais čellistu konkurss “Čella stāsti” (2013) Rež. Anne Šilca /“Cello Tales”, Anne Schiltz/
  • 12.05. 22.30  “Nameja gredzens” (2018) Rež. A. Grauba
  • 19.05. 22.30  Muzeju nakts. “Kuldīgas freskas” (1966) Rež. A. Freimanis
  • 26.05. 22.00  Kuldīgas Velofestivāls. Nakts brauciens uz lielā ekrāna.