20. janvārī no 17.00 Liepājas ielā, Kuldīgā pie Pasta ēkas aicina apmeklēt 1991. gada barikāžu atceres pasākumu.

Šogad pasākums notiks Liepājas ielā pie pasta, kas vēsturiski ir barikāžu norises vieta. Tur 1991. gada janvārī pulcējās kuldīdznieki, ceļot barikādes, novietojot lieljaudas tehniku un betona bluķus, lai aizsargātu pasta ēku.

Pulksten 18.00 oficiālas uzrunas teikts Kuldīgas novada pašvaldības un Zemessardzes 45. Nodrošinājuma bataljona pārstāvji.

Pasākuma vieta vizuāli tiks pielīdzināta tā laika notikumiem un atmosfērai, lai radītu barikāžu klātesamību un raisītu apmeklētājos tās sajūtas un emocijas, ko tolaik piedzīvoja barikāžu dalībnieki.

18.00 Pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt atmiņu stāstus, baudīt muzikālus priekšnesumus, redzēt smago tehniku, kāda tajā laikā atradās Liepājas ielā, kā arī sasildīties pie ugunskura, baudot siltu tēju vai zupu. Apmeklētājiem būs iespēja kopā ar Kuldīgas 58. skautu vienību pašiem uzcept maizi uz ugunskura.

Pasākumu organizē Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību, Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljonu, Kuldīgas novada muzeju, Andri Grīnvaldu, Kuldīgas 58. skautu vienību.