Kuldīgas Mākslas namā rīt, 5. janvārī 15.00 notiks izstādes tautastērpu un etnogrāfijas izstādes “Latvijas dvēseles raksti” atklāšana. Izstāde būs apskatāma līdz 25. februārim.

“Latviskās dvēseles raksti” ir stāsts par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību saistībā ar tautas pašapziņas un valsts veidošanos un par tautas tērpu kā vienu no tautas pašapziņas izteiksmes formām.

Izstādē eksponēti 26 tērpi no Tautas tērpu centra “Senā klēts”, kā arī priekšmeti no Latvijas muzeju krājumiem – etnogrāfiskie un arheoloģiskie priekšmeti un attēli, latviešu rakstu zīmes un informatīvie teksti. Audiovizuālais noformējums atspoguļo dziesmas un dejas nozīmi latviešu dzīves uztverē. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja izdzīvot Dziesmu un deju svētku kopdziedāšanu dažādos laikos, dejas soļa raitumu, kā arī izpētīt latviešu raksta un ornamenta nozīmi un kopsakarības laikā un telpā.

Izstāde “Latviskās dvēseles raksti” iekļauta Latvijas valsts simtgades svinību programmā. Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam.

2015. gadā izstāde bija iekļauta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā un bija apskatāma Minhenes Piecu kontinentu muzejā, Neimisteres Abatijā Luksemburgā, kā arī izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”.

Izstādi organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, projekta vadītāja Linda Rubena, mākslinieks Jurģis Krāsons. Ekspozīcijas tapšanā palīdzējis Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, tautas tērpu centrs “Senā Klēts”. Atbalsta Dziesmu un deju svētku lieldraugs “Swedbank”, LMT, Elektrum.