Sagaidot Latvijas Republikas 99. gadadienu, Kuldīgā un pagastos notiks dažādi pasākumi, uz kuriem aicināts ikviens interesents.

Kuldīgas kultūras centrā 15.00 notiks ikgadējā Kuldīgas novada Goda balvas svinīgā pasniegšana, pēc kuras koncertu sniegs trio “Tresensus” (Līga Griķe – kokle, Aigars Raumanis – saksofons, Uģis Upenieks – perkusijas).

17.00 Sv. Katrīnas baznīcā balvu saņēmējus, pārējos kuldīdzniekus un viesus priecēs E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas audzēkņu koncerts.

Pēc koncerta no 17.30 ikviens varēs apmeklēt Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra veidoto Gaismas ceļu “Iedegsim gaismiņas Latvijai!” Liepājas ielā. Šogad Gaismas ceļu veidos lieli sveču lukturi. Savukārt Rātslaukumā ikviens jau no 11. novembra aicināts valsts kontūrā nolikt svecīti, tādējādi sasildot Latviju. 18. novembra vakarā 18.00 Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa teiks svētku uzrunu, bet pēc tam Suitu vīru ansamblis un Bērnu un jauniešu centra muzikālie kolektīvi – muzikāli radošā studija “Mona”, popgrupa “Putas” – aicinās uz Latvijas skaistāko dziesmu kopīgu dziedāšanu.

Rātslaukumā Bērnu un jauniešu centrs, sadarbojoties ar Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljonu un Kuldīgas 58. skautu vienību, aicinās piedalīties maizes cepšanā, kā arī cienās ar siltu tēju.

Kuldīgas vecajā rātsnamā no 16.00 līdz 20.30 būs apskatāma izstāde “Ēvalds Valters. Dzīvi mīlot”.

Uz svētku nedēļu aicina arī Kuldīgas novada muzejs – 11. un 18. novembrī to varēs apmeklēt bez maksas. Darba laiks 11., 17. un 18. novembrī 10.00–17.00.

18. novembrī visas dienas garumā muzeja apmeklētāji aicināti sildīties ar tēju un siltām domām, rakstot novēlējumus Latvijai un tās iedzīvotājiem. Muzejā apskatāmas pamatekspozīcijas – “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gs. sākumā” un vēstures ekspozīcija “Kuldīga pirms mums”, kā arī divas izstādes – arheoloģijas izstāde “Atrasts”, kas veidota kā saruna ar arheologu Mārtiņu Lūsēnu, kura pārraudzībā notikuši daudzi izrakumi, arheoloģiskā uzraudzība Kuldīgā un tās apkārtnē, un mākslinieka, grafiķa Indriķa Zeberiņa jubilejas izstāde “Snēpelnieka sapņojums”.

Savukārt 4.–12. klašu audzēkņi no 13. līdz 17. novembrim aicināti piedalīties nodarbībā “Latvijas simboli” par godu Latvijas dzimšanas dienai.

Svinot Latvijas 99. gadadienu, Kuldīgas novada muzejs izsludina fotokonkursu “Mana Latvija ir”, kurā kuldīdznieki un pilsētas viesi aicināti iesūtīt fotogrāfijas, kurās notverta Latvijas sajūta – daba, vecmāmiņas pīrāgi, bērnu čalas, katram no mums tas ir kas cits. Dalīsimies savā Latvijas sajūtā un svinēsim svētkus kopā! Attēlus lūdzam iesūtīt e-pastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz 10. novembrim. Tie tiks publicēti Kuldīgas novada muzeja facebook.com lapā.  Lapas apmeklētāji no 10.  līdz 14.  novembrim varēs izteikt savas simpātijas. Astoņas bildes, kas būs guvušas vislielāko atzinību, no 15. novembra līdz 15. decembrim, tiks izstādītas Kuldīgas novada muzeja apmeklētāju apkalpošanas centrā. Izstādīto bilžu autori iegūs garšīgas un siltas balvas, ko sarūpējis Kuldīgas novada muzejs un muzeja sadarbības parteri.

Svētku laikā Kuldīgas Mākslas namā varēs aplūkot divas izstādes – 1. stāvā būs ISSP starptautiskās meistarklases noslēguma izstāde, savukārt Mākslas nama 3. stāvā ikviens varēs aplūkot Kuldīgas fotokluba “Divas upes” izstādi. Mākslas nams svētkos atvērts no 13.00 līdz 18.00.

Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā par godu svētkiem tapusi virtuāla izstāde “Ar Latvijas vārdu”, kas būs skatāma no 10. novembra. Savukārt 24. novembrī bibliotēkā grupa “Pasta kaste” aicinās uz koncertprogrammu “Stāsti par mājām”.

Darīsim svētkus krāšņākus visi kopā!

Pasākumi pagastos:

ĒDOLĒ

17. novembrī 19.00 kultūras namā – Valsts svētku koncerts, skolēnu un iedzīvotāju sveikšana. 21.00 – svētku balle ar grupu “Saulvējā”. Ieeja – bez maksas. Iespēja rezervēt galdiņu.

ĪVANDĒ

17. novembrī 16.00 Īvandes muižas zālē – Latvijas simtgades cikla jaunā filma “Ievainotais jātnieks”. Mākslas filma par tēlnieku Kārli Zāli un Brīvības pieminekļa tapšanu. Ieeja – bez maksas. Pēc seansa svētku tēja un svecīšu aizdegšana laukā. Cilvēki aicināti sveces ņemt līdzi.

GUDENIEKOS

17. novembrī 19.00 kultūras namā – LR proklamēšanas gadadienai veltīts pasākums, kurā godinās Gudenieku pagasta ļaudis. Pēc svinīgā pasākuma atpūtas vakars kopā ar grupu “Nenāk miegs”.

KABILĒ

18. novembrī 19.00 saieta namā “Sencis” – LR proklamēšanas gadadienai veltīts klasiskās mūzikas koncerts ar stīgu trio “Leggiero” (Līva Tomiņa (vijole), Baiba Bergmane (alts), Sarma Gabrēna (čells)). Ieeja – bez maksas.

KURMĀLĒ

17. novembrī 19.00 pagasta pasākumu zālē – Latvijas dzimšanas dienai veltīts pašdarbnieku koncerts, iedzīvotāju godināšana.

LAIDOS

17. novembrī 19.00 pamatskolas sporta zālē – Latvijas jubilejai veltīts koncerts “Mana Latvija”, kurā uzstāsies pagasta vokālais ansamblis “Vēja zvani”, Laidu pamatskolas skolēni, kā arī citi pagasta iedzīvotāji un viesi. Ieeja – bez maksas. Transporta pieteikšana uz koncertu līdz 13. novembrim pa tālr. 29604482.

PADURĒ

17. novembrī 19.00 Deksnes pasākumu zālē – LR proklamēšanas gadadienai veltīts pasākums, kurā godinās Padures pagasta ļaudis. Koncertu sniegs LMA “Impresija” un Padures sieviešu vokālais ansamblis. 21.00 – atpūtas vakars ar groziņiem, par mūziku rūpēsies grupa “Ēna”. Ieeja – bez maksas.

RENDĀ

17. novembrī 19.30 kultūras namā – LR proklamēšanas dienas pasākums “Saules mūžu Latvijai” un kamerkora “Rāte” svētku koncerts. Pēc pasākuma balle kopā ar Ingu un Normundu. Ieeja – bez maksas.

SNĒPELĒ

17. novembrī 19.00 kultūras namā – LR proklamēšanas dienai veltīts pasākums, kurā teiksim paldies Snēpeles Sirds cilvēkiem (balsošana līdz 13. novembrim). Svētku koncertu sniegs dziedātāja Ineta Rudzīte un pianists Jānis Irbe.

18. novembrī no 19.00 pie Snēpeles skolas – “Gaismas sveiciens Latvijai” (kā sveicienu katrs iedegsim arī savu svecīti).

TURLAVĀ

18. novembrī 17.00 kultūras namā – LR proklamēšanas dienai veltīts pasākums, Inetas Rudzītes koncertprogramma.

VĀRMĒ

17. novembrī 17.00 pagasta bibliotēkā – Kuldīgas fotokluba “Divas upes” plenēra noslēguma pasākums. Atklāsim fotoizstādi, būs iespēja aplūkot vasaras sākumā Vārmē uzņemtās fotogrāfijas, tikšanās ar fotogrāfiem.