Sestdien, 7. oktobrī, Kuldīgā ar bagātīgu tirdziņu, gardiem ēdieniem un dzērieniem, dziesmām, dejām un citām izklaidēm ikvienu apmeklētāju sagaidīs nozīmīgākais rudens pasākums – astotais Hercoga Jēkaba gadatirgus. Gadatirgum krāšņu fonu radīs rudenīgos toņos iekrāsojusies senā Kuldīga.

Jautrā rudens dižandele sāksies plkst. 12.00 ar pašvaldības vadības uzrunu un lielgabala zalvi. Kā jau ierasts, Hercoga Jēkaba gadatirgus ir tā reize, kad pilsētā sabrauc ļaudis no visiem 13 Kuldīgas novada pagastiem – Ēdoles, Gudeniekiem, Īvandes, Kabiles, Kurmāles, Laidiem, Padures, Pelčiem, Rendas, Rumbas, Snēpeles, Turlavas un Vārmes –, lai tirgus apmeklētājiem  rādītu, ko katrs izaudzējis, pagatavojis vai kā prot izklaidēt viesus. Daudz būs arī tuvu un tālu braukušu tirgotāju – tā kā to skaits ar katru gadu aug, tirgošanās ar ēdamām un sadzīvē noderīgām precēm un dažādiem amatnieku darinājumiem ies vaļā ne tikai Pilsētas dārzā, Kalna, Pils un Skolas ielā, bet arī Liepājas ielā un Rātslaukumā.

Izsalkušos un izslāpušos ar dažādiem gardumiem un rudenīgiem dzērieniem pabaros un padzirdīs tirgus ķēķa gādīgās saimnieces un gruntīgie saimnieki. Hercoga manufaktūrās grebs, kals, pīs un vīs, gravās lidos cirvji un bultas, bet Medību pilī varēs aplūkot trofejas un nobaudīt eksotiskas uzkodas. Mazākie tirgus apmeklētāji varēs vizināties karuselī vai izklaidēties radošajās darbnīcās kopā ar rūķiem. Par jautru noskaņu tirgū gādās dažādi muzikanti.

Kad tirgus lustes būs noslēgušās, pēc nelielas atpūtas plkst. 18.30 visi aicināti uz rudens ražas balli “Jēkaba sētā”.

Neatliec uz citu reizi – nāc, brauc un piedalies! Izbaudi skaisto Kuldīgu rudens krāšņumā!

12.00 – 16.00  tirgus un lustes Pilsētas dārzā, Kalna, Pils, Skolas un Liepājas ielā, Rātslaukumā

12.00 – gadatirgus atklāšana un sapazīšanās

12.10 – spēlē kapela “Lēnām pār tiltu”

13.10 – spēlē grupa “Hāgenskalna muzikanti”

14.10 – spēlē kapela “Saimniekdēli”

15.00 – sakoptāko īpašumu saimnieku godināšana

15.30 – spēlē kapela “Saimniekdēli”

16.00 – gadatirgus aizklāšana un atvadīšanās

18.30 – 23.00 – rudens ražas balle “Jēkaba sētā” kopā ar  grupu “LaBamba”

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Foto: Ieva Benefelde