1. oktobrī 16.00 Kuldīgas kultūras centrā norisināsies starptautiskais īsfilmu kinofestivāls “Manhattan Short”, kura ietvaros būs iespējams redzēt arī Latvijas režisora Pāvela Gumennikova īsfilmu “Sarauj, Just!”, kas tika izvēlēta fināla programmai no 1615 citām īsfilmām no visas pasaules.

Pirms seansa notiks tikšanās ar filmas “Sarauj, Just!” radošo komandu un festivāla pārstāvi Baltijā Staņislavu Tokalovu.

2017. gada festivāla programma ir daudzveidīga – skatītājiem būs iespēja redzēt dažādu žanru īsfilmas, sākot no komēdijas līdz šausmu filmai, no animācijas līdz drāmai.

Pirmo reizi vēsturē starp festivāla desmit filmām – finālistēm ir filma no Latvijas — režisora Pāvela Gumennikova īsfilma “Sarauj, Just!”. Festivāla atlasē piedalījās 1615 īsfilmas no 75 valstīm un tikai 10 no tām tika izvēlētas “Mahnattan Short” programmai, tajā skaitā filmas no Sīrijas, Gruzijas un Latvijas. Jaunzēlandes īsfilma “Nenodari ļaunumu” un Sīrijas īsfilma “Mare Nostrum” ir jau kļuvuši par “Sundance” kinofestivāla laureātiem. Eksperimentāla animācijas filma “Īsumā” ieguvusi galveno balvu “Aspenas” festivālā ASV. Spānijas trilleris “Aizmugurē” (“Behind”) saņēma skatītāju simpātiju balvu, šausmu un fantāzijas filmu festivālā San Sebastianā.

Latvijas filma “Sarauj, Just” (“Just, go!”) ir balstīta uz patiesiem notikumiem par jaunu vīrieti ratiņkrēslā, kurš nolēma noķert zagļus, kuri aplaupījuši viņa mīļoto meiteni. Filma jau ir piedalījusies vairākos festivālos visā pasaulē un ir guvusi skatītāju un žūrijas atbalstu. Augustā filma saņēma balvu prestižajā Losandželosas “Hollyshorts” filmu festivālā nominācijā “Labākā romantiskā filma”. Iekļūšana “Mahnattan Short” festivāla programmā nozīmē to, ka Latvijas filma saņem nepieciešamo kvalifikāciju, lai pretendētu uz Oskara balvu 2018. gadā.

Kinofestivāls “Manhattan Short” ir lielākais īsfilmu festivāls pasaulē un ir īpašs ar to, ka tiesneši ir paši skatītāji kinozālē – katrs skatītājs saņem anketu un balso par viņaprāt labāko īsfilmu un aktieri. Pasākums notiek vienas nedēļas ietvaros visā pasaulē un arī Latvijā. Šogad festivāls atzīmē savu 20 gadu jubileju. Pasaules balsošanas rezultāti tiks publicēti festivāla mājaslapā www.manhattanshort.com pēc festivāla beigām.

Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodās ar latviešu un krievu valodas subtitriem.

2017. gada festivāla programma:

  • “Nenodari ļaunumu” (“Do no harm”), režisore Rosanne Lianga. Jaunzēlande. Filmas ilgums 12 min.
  • “Aizmugurē” (“Behind”), režisors Angels Gomess Hernandess. Spānija. Filmas ilgums 15 min.
  • “Vieglprātīgā Bikla” (“Fickle Bickle”), režisors Stīvens Vords. ASV. Filmas ilgums 10:45 min.
  • “Cerība mirst pēdējā” (“Hope dies last”), režisors Bens Praiss. Lielbritānija. Filmas ilgums 7:43 min.
  • “Ideālā diena” (“Perfect Day”), režisors Ignasio Redondo. Spānija. Filmas ilgums 10:45 min.
  • “Sarauj, Just!” (“Just, go!”), režisors Pāvels Gumennikovs. Latvija. Filmas ilgums 10:45 min.
  • “Mare Nostrum/Mūsu jūra” (“Mare Nostrum”), režisori Rana Kazkaza un Anass Khalafs. Sīrija. Filmas ilgums 13 min.
  • “Viola, Franka” (“Viola, Franca”), režisore Marta Savina. Itālija. Filmas ilgums 15 min.
  • “Īsumā” (“In a Nutshell”), režisors Fabio Frīdlijs. Šveice. Filmas ilgums 5 min.
  • “8 minūtes” (“8 minutes”), režisors Gega Khmaladze. Gruzija. Filmas ilgums 12:40 min.

Ir iespēja rezervēt vietas uz kino seansiem pa tālruni 29542242, darba dienās 9.00–18.00, brīvdienās – vienu stundu pirms pirmā kino seansa. Kinoteātrī aizliegts ienest dzērienus un uzkodas.

Festivāla treileris:

https://www.youtube.com/watch?v=asN70Ut4TqY