Sestdien, 29. jūlijā, no plkst. 18.00 Kuldīgas novada Padures muižas kungu dzīvojamajā ēkā ikviens interesents aicināts apmeklēt pasākumu “Cecīlijas skotu diena”.

Pasākums būs veltīts Skotijai par godu pašreizējās muižas kungu mājas cēlējam skotu izcelsmes tirgotājam Džonam Luisam Balfūram.

Pasākumā skotu tradicionālo mūziku izpildīs Skotijas dūdenieku asociācijas prezidents Tomass Džonstons (Thomas Johnstone) un “Suitu dūdenieki”, kā arī ar angļu un skotu un ne tikai klasisko mūziku uzstāsies stīgu trio “Leggario”.

Skotu dzejnieka Roberta Bērnsa dzeju lasīs Dace Priede. Pasākumā varēs noskatīties filmas par Skotijas darbu un vēsturi, kā arī doties ekskursijā pa telpām muižas īpašnieku pavadībā. Būs arī single malt viskiju degustācija, kuru vadīs Edgars Elbergs – Diageo zīmolu vēstnieks. Viesi varēs nobaudīt skotu tradicionālo ēdienu Haggis, Smilškalnu vīnus un dažādus citus atspirdzinājumus. 

Pasākuma norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, “Latvijas Valsts meži” un “Prike Latvija”. Ieejas maksa 5 EUR.

Pasākums nosaukts par godu vienai no Balfūru dzimtas Baltijā aizsācēja Džona Balfūra jaunākajām meitām – Cecīlijai Sofijai Balfūrai (1824-1896), jo saglabājies viņas paraksts kādā no jaunajai lēdijai reiz piederējušajām grāmatām.

Pasākuma programma:

18.00 Viesu ierašanās, iepazīšanās un iejušanās muižas sadzīvē

18.00 – 22.00 Gleznu izstāde – izsole “Skotijas mākslinieki” (TMS “Kuldīgas palete” darbi)

18.30 – 22.00 Populārzinātnisko filmu par Skotijas dabu un vēsturi demonstrācija.

19.00 – 21.00 Lekcija par viskiju, tā vēsturi un gatavošanu. Vadīs Edgars Elbergs – Diageo zīmolu vēstnieks

18.30 Skotu tradicionālās mūzikas koncerts. Uzstājās Skotijas dūdinieku asociācijas prezidents Tomass Džonstons (Thomas Johnstone)  un suitu dūdinieki.

19.30 Ekskursija pa telpām muižas īpašnieku pavadībā. Stāsti par muižas vēsturi.

20.30 Bērnsa dzejoļu priekšlasījumi uzstājas Dace Priede un teatralizēti uzvedumi par tautas pasakām.

21:00 Muzikāls priekšnesums ar angļu un skotu un ne tikai klasisko mūziku uzstājas stīgu trio “Leggario”

21.30 Cienāšanās ar Haggis

21.45 Tējas vakars Cecīlijas gaumē muižas ēdamistabā

22:15 Uguņošana pils parkā

 

Padures muiža atrodas Padurē, Kuldīgas novadā. Tagadējo dzīvojamo ēku 1840. gadā būvējis skotu tirgotājs Džons Luiss Balfūrs. Padures muižas kungu māja nav piedzīvojusi lielas pārbūves un līdz mūsu dienām saglabājusies oriģinālajā veidolā ar lielu sākotnējo būvdetaļu īpatsvaru. Ēka uzskatāma par unikālu 19. gadsimta 2. ceturkšņa būvmākslas paraugu Latvijas mērogā.

Kopš 2015. gada notiek aktīva muižas restaurācija un atjaunošana, kurai varat sekot Facebook.com/PaduresMuiza.