Š.g. 13.jūlijā, Ceturtdien, plkst. 18.00 Vecā Rātsnama izstāžu zālē notiks jaunās grāmatas "Kuldīga baltā kleitā" atvēršanas svētki.

Grāmata "Kuldīga baltā kleitā" ir unikāls vernakulārās fotogrāfijas albums, kura koncepcijā integrēti antikvariātos un ģimenes albumos atrasti attēli par kuldīdzniekiem dažādos svētkos, dažādos laikos gadsimta griezumā. Albūma fotogrāfijās visbiežāk meitenes ģērbušās baltās kleitās, piemēram, pirmās Latvijas brīvvalsts laika pilngadības svētkos, bērnības svētkos, u.c. kas bija tradīcija, ko daudz tagadējo jauniešu un ārzemnieku nezin. Līdz ar to izdevumam ir arī gan fotogrāfiska, gan kultūrvēsturiska vērtība.

Izdevums ir veidots kā stilīgs Vintage itāļu mini fotoalbums, kas ir atraktīvs ne vien vietējiem iedzīvotājiem, bet arī tūristiem, jo teksti veidoti latviešu un angļu valodās.

Albums vienlaikus ir veltīts vienam no Latvijas slavenākajiem kinorežisoriem, dokumentālās kino skolas pamatlicējam, fotogrāfam, kuldīdzniekam,- Uldim Braunam, tāpēc albumā ievietotas arī atsevišķas fotogrāfijas no viņa leģendārās latviešu filmas "Motociklu vasara".

Pazīstamajam modes fotogrāfam Vladimiram Svetlovam, kura fotogrāfijas tiek publicētas ietekmīgākajos modes žurnālos Latvijā, šī jau ir kārtējā grāmata pēc citiem izdevumiem apvienībā “Orbita”. Vladimiru vienmēr ir fascinējusi Kuldīga un sievietes skaistums. Arī šī izdevuma pamatā ir sieviete un mīlestība. "Latvijā dzīvojošās sievietes ir burvīgas, tā ir mūsu lielākā dāvana, jo tā ir kompensācija par pelēko un lietaino laiku, par sniegu, tāpēc mēs vispār varam izdzīvot šajā pasaulē,"- saka autors intervijai Delfi.

Grāmatu varēs iegādāties Kuldīgas grāmatnīcās un Aktīvās Atpūtas centrā.

Vairāk informācija

Kuldīgas Aktīvās atpūtas centrs

29262583