Biedrība „Kultūras projektu koordinācijas centrs” aicina uz vides izziņas akcijas Kurzemes reģiona iedzīvotājiem „Zaļi – tas ir daudzkrāsaini” pasākumu svētdien, 16. jūlijā, no 12.00 līdz 16.00 Kuldīgā, Pilsētas dārzā.

Pasākuma programmā būs 10 vides izziņas darbnīcas, kurās ikviena vecuma apmeklētājs interesantā un saistošā veidā varēs apgūt daudz jauna par pļavu, purvu un mežu ekosistēmām un to daudzveidības saglabāšanas nozīmi. Paredzama zāļu tēju atpazīšanas vikorīna, meža ogu produktu degustācija, Latvijā augošo koku atpazīšanas uzdevumi, dižkoku pētīšana, atkritumu šķirošanas ieteikumi un veiklības spēle.

Īpaši atraktīva solās būs dziju un audumu krāsošana un batikošana ar augiem, ko vadīs māksliniece Daina Ieviņa. Latvijas Dabas muzejs izveidojis jaunu programmu, kas ļaus ienirt Latvijas purvu akačos un izpētīt neparastos augus.

Savukārt kārumnieki aicināti praktiski iemēģināt, kā pagatavot garšīgu zupu uz ugunskura, kā arī iepazīt veselīga uztura ABC, pašiem gatavojot gardus našķus.

Aktīvās atpūtas iespējas varēs iepazīt, piedaloties jauno makšķernieku skolā, izlūkojot parka teritoriju no putna lidojuma, orientējoties un meklējot punktus pēc kartes, kā arī izmēģinot veiklību telts celšanā pēc dažādām konstrukcijām.

Plkst. 12.30 pasākuma apmeklētājus priecēs “Brīnumskapis” ar vasarīgo programmu „Zilā mēle”.

Projekta īstenošanu finansē Latvijas Vides aizsardzības fonds.