Sestdien, 27. oktobrī, Kuldīgas jauniešu mājā, Jelgavas ielā 26, plkst. 20:00 notiks ballīte kopā ar grupu "Dziļi violets".

Sestdien, 13.oktobrī Padures Muižā uzstāsies dziedātājs un mūziķis no Minskas - Andrejs Senkevičs, kurš pats sacer un izpilda savas dziesmas. Andrejs spēlē indie folk un instrumentālo mūziku vairākās valodās.

13.oktobrī plkst.18.00 Ēdoles pilī izskanēs ekskluzīvs muzikāls projekts – komponista Jāņa Lūsēna un dziedātājas Inetas Rudzītes dziesmu cikls „Manā varā”. To iedvesmojusi latviešu dzejnieču dzejas zelta izlase – no Vizmas Belševicas līdz Annai Rancānei un Annai Auziņai, no Astrīdes Ivaskas, Veltas Sniķeres līdz Mārai Zālītei un Liānai Langai.

„Man šodien gribas dziedāt par patiesām jūtām, kas mīt sirdī jau pieaugušai sievietei. Gribu dziedāt par mīlestību visās tās krāsās, un nebaidīties vārdos ne no sāpēm ne skumjām, ne pārdzīvojumiem tikai tāpēc vien, ka šodien modē ir tikai viss pozitīvais. Manuprāt, ir nežēlīgi atņemt cilvēkam ko tik skaistu kā gaišas skumjas vai to nepieciešamās vientulības devu, kas palīdz atšķirt īsto no uzspēlētā un lētā. Domāju, ka periods, kad centos dziedāt kā maza meitene, ir jau pagātnē,” saka dziedātāja Ineta Rudzīte, kura kopā ar komponistu Jāni Lūsēnu aizsāk muzikāli pilnasinīgu dzejas, dzīves un mīlestības dzīlēs uzietu dziesmu ciklu „Manā varā”.

Savukārt Jānis Lūsēns atzīst: „Sieviete man vienmēr bijis liels noslēpums, līdz galam neatklāta pasaule. Nezināmais vienmēr ir satraucošs, īpaši – kāda nezināma vara, kas valda pār mums, vīriešiem. Sieviete var būt gan mūza, gan dieviete, gan amazone, gan būrēja… Gluži tāpat, kā to savos vārdojumos apliecina mūsdienu dzejas grandāmas.”

Jāpiebilst, ka Inetas Rudzītes samtainajai un poētiskajai balsij īpašu pieskārienu devusi Islande, kas uzticējusi Inetai savas valsts goda konsules amatu Latvijā.

Biļetes nopērkamas www.bilesuparadize.lv

Kuldīgas novada muzejā no 29. septembra līdz 2. decembrim būs skatāma fotogrāfiju izstāde “Armija. Mākslas foto”. Fotogrāfiju autori ir Nacionālo bruņoto spēku karavīri – virsseržants Gatis Indrēvics un seržants Ēriks Kukutis, kuri savu aicinājumu atraduši ne tikai militārajā karjerā, bet paralēli valsts aizsardzībai apguvuši fotomākslu. Izstāde pārsteidz apmeklētājus ar fotogrāfiju neierasto rakursu, ielūkojoties armijas ikdienā.